Jaki powinien być idealny fotel biurowy?

Nauka i Edukacja Możliwość komentowania Jaki powinien być idealny fotel biurowy? została wyłączona 21

Kiedy urządzasz swoje biuro, dużo czasu poświęcasz na wybór odpowiednich mebli, a przede wszystkich wygodnego fotela, który połączy w sobie profesjonalny wygląd i ergonomię. Siedzisko to obok biurka jeden z najważniejszych elementów aranżacji, dlatego warto przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom, zanim ostatecznie dokonasz zakupu.

Czym jest właściwie nowoczesny fotel biurowy? Odpowiedź może Cię zaskoczyć. Te z pozoru proste siedziska mają obecnie wiele innowacyjnych funkcji, dzięki czemu zyskujesz pełną ochronę swojego kręgosłupa i wysoki komfort nawet gdy zdarzy Ci się spędzić w biurze więcej niż pół dnia. Design jest tu oczywiście ważny, ale na pierwszy plan wysuwają się różne udogodnienia tworzone po to, by ułatwić Ci wykonywanie obowiązków.

Wiele funkcji, jeden cel.

Większość modeli siedzisk biurowych i gamingowych jest już wyposażona w system multiblock. Co to takiego? To system umożliwiający zablokowanie fotela w pożądanej pozycji, co umożliwia lekkie kołysanie się oraz swobodne odchylanie do tyłu. Możesz też w każdej chwili poluzować zacisk, by przywrócić pierwotne ustawienie.

Podobnie jak multiblock, tak i system TILT pozytywnie wpływa na jakość użytkowania. Dzięki niemu możesz zablokować siedzenie w pionie, jeśli nie lubisz odchylania się oparcia podczas pracy. Takie indywidualne ustawienia sprawiają, że nawet wielogodzinny maraton przed monitorem może stać się czystą przyjemnością.

Zagłówki, podłokietniki i wentylacja.

Nie może być mowy o wygodzie, jeśli Twój fotel biurowy będzie wykonany z mało przewiewnego, syntetycznego materiału. Najlepsze modele tapicerowane są obecnie specjalną ekoskórą, skórą naturalną oraz tkaniną membranową, która zapewnia optymalne warunki podczas długiej pracy siedzącej. Idealny fotel powinien też posiadać ergonomiczny zagłówek i podłokietniki, ułatwiające stabilizację górnego odcinka kręgosłupa i ramion.

Na meble.pl możesz porównać i wybrać najciekawsze modele foteli do Twojego biura w zróżnicowanej kolorystyce. Zamiast przemierzać dziesiątki sklepów stacjonarnych, idealne siedzisko masz w zasięgu ręki i możesz je zamówić online.

Author

Related Articles

Back to Top