Barbara Delinsky

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Barbara Delinsky została wyłączona 104

Urodzona w Bostonie Barbara Delinsky jest autorką wielu bestsellerów, z których kilka ukazało się również w Polsce. Należą do nich „Pamiętne lato”, „Ogród marzeń”, „Droga nad urwiskiem”, „Trzy życzenia” i „Skandal”.

Wszechstronna pisarka

Barbara Delinsky uczyła się gry na pianinie i flecie. Pobierała także lekcje tańca towarzyskiego. Jeżeli chodzi o wykształcenie, to zdobyła licencjat na uniwersytecie Tafts i stopień magistra socjologii na jednej z bostońskich uczelni. Co ciekawe, na tytule magistra zależało jej przede wszystkim dlatego, że jej mąż studiował prawo i wiązało się to z dużymi wydatkami, więc Delinsky potrzebowała dobrze płatnej pracy.

Kariera pisarki

Jak przystało na pisarkę, Barbara Delinsky o karierze pisarki marzyła od… nie, nie marzyła. Chociaż jako dziecko pisała scenariusze wyjaśniające śmierć jej matki (została przez nią osierocona w wieku ośmiu lat), nigdy nie myślała o zawodowym pisaniu. Jej pierwsza książka – która powstała dzięki pewnemu artykułowi poświęconego pisarkom – powstała w trzy miesiące. Chociaż był to jej debiut, Delinsky nie miała problemów ze znalezieniem wydawcy.

Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu Barbary Delinsky jest tworzenie takich bohaterów, z którymi czytelnicy mogą się bez problemu identyfikować. Nie jest to może zbyt oryginalne podejście, ale nie zmienia to faktu, że takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce. Książki Delinsky wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów takich gazet jak „New York Times” i „Washington Post”.

Dorobek literacki

– „Pamiętne lato”,
– „Ogród marzeń”,
– „Kobieta znikąd,
– „Sąsiadka”,
– „Winnica”,
– „Droga nad urwiskiem”,
– „Trzy życzenia”,
– „Skandal”,
– „Miejsce kobiety”,
– „Dla moich córek”,
– i wiele innych książek.

Author

Related Articles

Back to Top