Dan Brown

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Dan Brown została wyłączona 10

Dan Brown to jeden z najpopularniejszych i najbogatszych amerykańskich pisarzy.

Brown urodził się 22 czerwca 1964 roku w Exeter w stanie New Hampshire. Pisarz ukończył prestiżowa szkołę średnią Philips Exeter Academy, a następnie został absolwentem Amherst College. Brown nie od razu zajął się pisaniem, bowiem próbował swoich sił jako muzyk. Na jego koncie można znaleźć dwa nagrania, które jednak nie zdobyły bardzo dużej popularności. Po porzucenie ambicji muzycznych oraz planów o międzynarodowej karierze Brown pracował jako nauczyciel języka angielskiego.

Miliony egzemplarzy

Bardzo silne emocje wzbudziła książka Browna zatytułowana „Kod Leonarda da Vinci”. To właśnie jej zarzucono fałszywe przedstawianie historii Kościoła rzymskokatolickiego, co wzbudziło liczne kontrowersje. Mimo że wybitni krytycy literaccy zarzucają, że w książce można znaleźć bardzo wiele błędów z zakresu sztuki, teologii oraz historii, zainteresowanie powieścią rosło w zaskakującym tempie.

Dan Brown ma na swoim koncie kilkadziesiąt milionów sprzedanych egzemplarzy i to właśnie uczyniło go jednym z najbogatszych pisarzy amerykańskich. W samej tylko Francji sprzedano pięćset tysięcy egzemplarzy „Kodu Leonarda da Vinci”, a w Wielkiej Brytanii sprzedano ponad siedemnaście milionów kopii książki.

Dorobek literacki

Dan Brown jest autorem kilku powieści – „Cyfrowa twierdza” (1998 rok), „Anioły i demony” (2000 rok), „Zwodniczy punkt” (2001 rok), „Kod Leonarda da Vinci” (2003 rok) i „Zaginiony symbol” (2009 rok).

Dan Brown
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top