„Luther. Odcinek zero”

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania „Luther. Odcinek zero” została wyłączona 7

Już niedługo do księgarni  trafi pierwsza część serii mrocznych kryminałów, której autorem jest Neil Cross.

„Luther. Odcinek zero” to początek niesamowicie ciekawej historii jednego z najbardziej kontrowersyjnych detektywów. Głównym bohaterem jest inspektor John Luter, który charakteryzuje się imponującą statystyką wykrywanych morderstw. Powieść przedstawia losy ofiarnego i błyskotliwego detektywa, który przechodzi wewnętrzną przemianę.

Inspektor Luther

Obsesja, dla której będzie gotowy poświęcić całą swoją karierę, zaczyna kierować życiem inspektora. Nie spocznie, dopóki nie rozprawi się z seryjnym mordercą dzieci, który jest równie inteligentny jak nasz bohater. To właśnie w tym momencie balansowanie na granicy prawa może doprowadzić do autodestrukcji, używania przemocy, sięgania po różne sposoby korupcji i grożenie zupełnie niewinnym osobom, które przypadkowo znają się na drodze inspektora.

Powieść jest doskonałym połączeniem czarnego kryminału i thrillera psychologicznego. Warto po nią sięgnąć, zwłaszcza jeśli oglądało się serial „Luther”, który swoim twórcą przyniósł Złotego Globa, a także sześć nominacji dla nagrody Emmy.

Autor

Autor kryminału – Neil Cross jest znanym pisarzem i scenarzystą, a także autorem scenariuszy. Na swoim koncie ma pracę przy takich serialach telewizyjnych jak „Dr Who”, „Brudna robota” i „Tajniacy”. Warto dodać, że jedna z dotychczas napisanych przez niego powieści została nominowana do prestiżowej nagrody Bookera. Dużym sukcesem jest umieszczenie Crossa na liście „10 scenarzystów wartych śledzenia”.

„Luther. Odcinek zero”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top