„Luther. Odcinek zero”

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania „Luther. Odcinek zero” została wyłączona 19

Już niedługo do księgarni  trafi pierwsza część serii mrocznych kryminałów, której autorem jest Neil Cross.

„Luther. Odcinek zero” to początek niesamowicie ciekawej historii jednego z najbardziej kontrowersyjnych detektywów. Głównym bohaterem jest inspektor John Luter, który charakteryzuje się imponującą statystyką wykrywanych morderstw. Powieść przedstawia losy ofiarnego i błyskotliwego detektywa, który przechodzi wewnętrzną przemianę.

Inspektor Luther

Obsesja, dla której będzie gotowy poświęcić całą swoją karierę, zaczyna kierować życiem inspektora. Nie spocznie, dopóki nie rozprawi się z seryjnym mordercą dzieci, który jest równie inteligentny jak nasz bohater. To właśnie w tym momencie balansowanie na granicy prawa może doprowadzić do autodestrukcji, używania przemocy, sięgania po różne sposoby korupcji i grożenie zupełnie niewinnym osobom, które przypadkowo znają się na drodze inspektora.

Powieść jest doskonałym połączeniem czarnego kryminału i thrillera psychologicznego. Warto po nią sięgnąć, zwłaszcza jeśli oglądało się serial „Luther”, który swoim twórcą przyniósł Złotego Globa, a także sześć nominacji dla nagrody Emmy.

Autor

Autor kryminału – Neil Cross jest znanym pisarzem i scenarzystą, a także autorem scenariuszy. Na swoim koncie ma pracę przy takich serialach telewizyjnych jak „Dr Who”, „Brudna robota” i „Tajniacy”. Warto dodać, że jedna z dotychczas napisanych przez niego powieści została nominowana do prestiżowej nagrody Bookera. Dużym sukcesem jest umieszczenie Crossa na liście „10 scenarzystów wartych śledzenia”.

Author

Related Articles

Back to Top