Ake Edwardson – Kamienny żagiel

Szwedzkie pisarki kryminałów Możliwość komentowania Ake Edwardson – Kamienny żagiel została wyłączona 143

Gdy do biura Erika Wintera wchodzi Johanna Osvald, w jego głowie kiełkuje myśl, żeby pozbyć się jej jak najszybciej. Sam nie wie dlaczego słucha opowieści dawnej kochanki do końca.

Jakiś sentyment do dawnych czasów, kiedy oboje mieli po dwadzieścia lat i wiedli życie bez celu, spowodował w Eriku lawinę wspomnień tamtego lata gdy rzucił prawo. Ale Johanna nie przyszła do niego powspominać, kobieta oczekuje od niego pomocy w znalezieniu ojca, a może i nawet dziadka, obaj w odstępie 60. lat zaginęli w Szkocji. Winter wciąga w to śledztwo przyjaciela – Steve’a MacDonalda i razem starają się rozwikłać zagadkę rodziny Osvaldów.

Kamiennym żaglu Edwardson więcej czasu poświęcił bohaterom pobocznym – Anecie Djanali i Fredrikowi Haldersowi, pięknej i bestii, którzy ostatnio pałają do siebie coraz większymi uczuciami. Ponadto Djanali prowadzi skomplikowane śledztwo przeciwko znęcaniu się nad. Najdziwniejsze w nim jest to, że nie może skontaktować się z samą ofiarą, ona unika policji jak ognia. Wyjątkowo mamy w książce jakby dwa krajobrazy – ten szwedzki prowadzony przez Djanali oraz szkocki prowadzony przez Wintera i MacDonalda. Ale oba są dość wyważone i spokojne, wypatrujące babiego lata i oczekujące jesieni.

Ake Edwardson – Kamienny żagiel
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)

Author

Related Articles

Back to Top