Sezon Burz – nowe przygody Wiedźmina

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Sezon Burz – nowe przygody Wiedźmina została wyłączona 26

Król polskiego fantasy zaskoczył swoich fanów i na początku miesiąca wydał książkę „Sezon Burz”, która zalicza się do serii o Wiedźminie.

Chociaż Geralt (główny bohater książek z serii Wiedźmin) ma w Polsce wielu miłośników, do czego niewątpliwie przyczyniły się świetne gry od CD Projekt RED, to premierze „Sezonu Burz” nie towarzyszyły jakieś większe akcje promocyjne. Pomimo tego, każdy miłośnik Wiedźmina z pewnością już dawno zaopatrzył się w swój egzemplarz książki. W końcu nie co dzień czytelnicy mogą sięgnąć po nową historię nawiązującą do świata, którego początek miał miejsce w 1986 roku, wraz z opowiadaniem „Wiedźmin” opublikowanym w miesięczniku „Fantastyka”, a zakończył się w 1999 roku, kiedy to ukazała się ostatnia część Sagi o Wiedźminie, czyli „Pani Jeziora”.

Sezon Burz

Wbrew oczekiwaniom czytelników, najnowsza powieść Andrzeja Sapkowskiego nie opisuje wcześniejszych ani też dalszych losów Geralta. Nie oznacza to jednak, że „Sezon Burz” pozbawiony jest znanych i lubianych bohaterów. Pojawiają się w nim m.in. Jaskier i Yennefer. Książka pełna jest walk, intryg, magii i innych, charakterystycznych dla Sapkowskiego elementów, z których powstają jego ponadczasowe książki fantasy.

Sam autor stwierdził, że „Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…”. Może więc jeszcze będziemy mieli okazję, aby poznać nieznane fakty z życia Geralta i innych wiedźminów?

Sezon Burz
Sapkowski Andrzej
Wydawnictwo: SUPERNOWA – Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
Okładka: miękka
Data premiery: 06.11.2013 r.

Sezon Burz – nowe przygody Wiedźmina
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top