John Eldredge: Dzikie serce i Urzekająca

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania John Eldredge: Dzikie serce i Urzekająca została wyłączona 12

Pośród wielu autorów obecnie sporą renomą cieszy się amerykański autor, a mianowicie John Eldredge. Jest wiadome, iż jego żoną jest Stasi Eldredge, razem z którą napisał książkę “Urzekająca”. Z pewnością najbardziej popularną książką Johna Eldredga jest “Dzikie serce”. Bez wątpliwości jest ona bestsellerem, zarówno też jak książka bardziej dla kobiet – “Urzekająca”. Też zostało opublikowanych i raz za razem jest publikowana jakaś nowa powieść Johna Eldredga. Możemy chociażby przedstawić takie książki jak “Pełnia serca”, “Podróż pragnień”, “Święty romans”, “Odważ się pragnąć”, “Opowieść” czy najnowsza “Droga dzikiego serca”. John Eldredge jest autorem , którego czyta się bardzo rzetelnie, gdyż treść jego książek zadziwiająco zaciekawia przez to, że autor porusza najważniejsze sprawy dla człowieka.

Częstokroć czujemy się zbłąkani w dzisiejszym świecie i poszukujemy czegoś, co nam pomoże znaleźć jakiś kierunek, rozwiązanie trudnej sytuacji, czy też może pomoże zrozumieć nam, co z nami jest nie tak. Poszukujemy jakichś mądrych rozwiązań, które pomogą nam zrozumieć, co dręczy nasze serce. Wielokrotnie tych wskazań poszukujemy w jakichś poradnikach, książkach. Nie zawsze są to mądre i nieocenione pozycje, jest wtedy czymś trudnym znaleźć rady, które faktycznie zrodzą dobre owoce. Niekiedy bowiem są to wskazania, które wiodą na proste ścieżki, pokazują nieskomplikowane rozwiązania, ale kończą się w ostateczności smutno dla nas. Wtedy bowiem jest tak, że całkowicie tracimy sens życia. Bezsprzecznie taką wartościową książką, szczególnie polecaną dla mężczyzn, bo opowiada o nich, jest Dzikie serce Johna Eldredge’a. Znamienny jest jej podtytuł, który brzmi “Tęsknoty męskiej duszy”. Książka o mężczyznach dla mężczyzn, ale ponadto i dla kobiet. Książka ta dociera do samego serca mężczyzny i krok za krokiem opisuje, co się w nim kryje. Warto zatem przeczytać tę mądrą i nieocenioną lekturę.

Powstało i przez cały czas powstaje dużo książek o kobiecie. Od chwili, gdy kobieta w większej mierze jest obecna ponadto w życiu obywatelskim, politycznym czy w życiu Kościoła, sporo się pisze o jej psychice, osobowości czy też o duchowości kobiety. Dzisiejsza kobieta poszukuje prawdopodobnie pozycji książkowych, w których będzie mogła przeczytać coś na temat znaczenia swej kobiecości. Na specjalną uwagę wśród “kobiecych” książek zasługuje “Urzekająca“, napisana przez Stasi i Johna Eldredge. “Urzekająca” to nie jest oklepana, małowartościowa książka o kobiecie. W czym kryje się jej nieprzeciętność? Zapewne w tym, że autorka w swej książce odwołuje się do samego serca kobiety, prezentuje drogę tego serca, jego głód, odwołuje się do samej głębi kobiety. Stąd też “Urzekająca” dotyka najważniejsze kwestie dla kobiety i umożliwia jej zobaczyć, co rzeczywiście skrywa jej serce, a w sytuacji bolesnych ran serca – podjąć drogę leczenia. Toteż “Urzekającą” czyta się z zapartym tchem i otwartym sercem.

John Eldredge: Dzikie serce i Urzekająca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top