Targi książki dla dzieci i młodzieży „Dobre Strony”

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania Targi książki dla dzieci i młodzieży „Dobre Strony” została wyłączona 12

Targi książki odbędą się w dniach 23 – 26 maja na wrocławskim Placu Solnym. W programie przewidziano wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Atrakcje dla dzieci

„Dobre Strony” to nie tylko stoiska z książkami, ale także wiele ciekawych konkursów literackich, spotkań autorskich, warsztatów i przedstawień. Na dzieci będą czekali Bajarze, czyli radosne postacie z długimi brodami i w spodniach w paski, które będą czytały fragmenty książek. Jest to wspaniały sposób na to, aby przekonać wrocławian, że naprawdę warto jest mieć zawsze książkę przy sobie.

Odbędzie się także „Maraton Książkowy”, w którym warto wziąć udział. Nie zabraknie ciekawych warsztatów uczących dzieci w jaki sposób samemu zrobić maskotkę ze skarpetki. Tegorocznym gościem specjalnym będzie Koziołek Matołek, który do Wrocławia przybędzie prosto z bajkowego Pacanowa. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, więc warto znaleźć czas i udać się na Plac Solny.

Atrakcyjne nagrody

W ramach targów odbędzie się także konkurs, w którym do wygrania będzie aż trzydzieści tysięcy złotych. O tytuł „Dobre Strony 2013” powalczą wydawnictwa: Media Rodzina za „Pejzaż z Gżegżółką” i zbiór „Bezpowrotna góra. Baśnie japońskie”, Dwie Siostry za kryminał „Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie” i powieść „Książka wszystkich rzeczy”, a także wydawnictwo Afera za powieść „Niedoparki”. Nagroda główna ma zostać przeznaczona na wydanie kolejnej książki dla młodych czytelników.

Zwycięzca zostanie wyłoniony już 23 maja podczas uroczystej inauguracji targów. Wtedy też będzie można dowiedzieć się, kto jest laureatem nagrody w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży szkolnej na najlepszą autorską bajkę lub baśń.

Targi książki dla dzieci i młodzieży „Dobre Strony”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top