Łysiak – pisarz wyjątkowo kontrowersyjny

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania Łysiak – pisarz wyjątkowo kontrowersyjny została wyłączona 16

Mało istnieje pisarzy tak kontrowersyjnych, co słynnych. Historyk sztuki i architekt, znawca czasów napoleońskich, powieściopisarz, w końcu znany publicysta, zabierający głos w teraźniejszych zagadnieniach społeczno-politycznych. Waldemar Łysiak słynie doskonale ze swych otwartych zapatrywań w kwestii naszej rzeczywistości, głównie tej po 1989 roku.

Można spierać się z jego przeświadczeniami, ale z trudem można odmówić autorowi książki Rzeczpospolita kłamców talentu i biegłości opowiadania nurtujących historii. Łysiak należy do najpoczytniejszych w dzisiejszych czasach polskich pisarzy, spinając w swych książkach erudycję historyka, talent narracyjny powieściopisarza i gorące pióro polemisty. To właśnie w nawiązaniu do tej ostatniej cechy jest on widziany jako pisarz kontrowersyjny, a jego książki wbrew zainteresowaniu czytelników są często lekceważone w rankingach w kwestii literatury w Polsce.

Ostatnia książka Waldemara Łysiaka: Talleyrand – Droga Mefistofelesa mówi o tym, co nieustannie jest siłą napędową świata władzy, seksie i pieniądzach. Aktualność tematu tej poświęconej przede wszystkim politykom książki oraz umiejętności literackie autora przyniosą to niechybnie, że i ta książka będzie mieć artystyczną oraz komercyjną pomyślność.

Łysiak – pisarz wyjątkowo kontrowersyjny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top