Cillia i Rolf Börjlind – Trzeci głos

Szwedzkie pisarki kryminałów Możliwość komentowania Cillia i Rolf Börjlind – Trzeci głos została wyłączona 34

Oficjalne śledztwa, samozwańcze dochodzenia, działania na granicy prawa i rozsądku to wszystkie znaki rozpoznawcze Trzeciego głosu. Wracają też znani bohaterowie: Olivia, Tom, Mette i Abbas.

Rzekome samobójstwo urzędnika celnego otwiera przed ekipą kryminalną dodatkowe pytania. Urzędnik prowadził wewnętrzne śledztwo, które miało wyjaśnić zniknięcie dużej partii narkotyków z celnego magazynu. Niedługo potem wydarzenia nabierają sensacyjnego wręcz tempa. Im więcej dowód zbiera zespół kryminalny pod wodzą charyzmatycznej Mette Olsäter, tym więcej niewiadomych otrzymują.

Powrót do korzeni

Podwójny powrót nawet, bo Abbas wyrusza do Marsylii w poszukiwaniu zabójcy dawnej znajomej. Chłopak udając się do miasta, w którym spędził najmłodsze lata życia, na powrót przeżywa swoje tragiczne, nieszczęśliwe dzieciństwo. Abbas el Fassi musi zmierzyć się z demonami, które w nim drzemią a także ze złem, które spotkało kogoś na kim mu zależało. W innym położeniu jest Olivia, która po raz pierwszy szuka swoich biologicznych korzeni i odrzuca te, które ją wychowały i ukształtowały. Trzeci głos jest kontynuacją rozpoznawalnego stylu małżeństwa Börjlindów, przede wszystkim tych małych zbiegów okoliczności, przez które zdawać by się mogło, że świat kręci się wyłącznie wokół głównych bohaterów. Dobra lektura jednym słowem.

Dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za przesłanie e-booka do recenzji.

Cillia i Rolf Börjlind – Trzeci głos
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top