Leksykon filmowego horroru

Millenium film szwedzki Możliwość komentowania Leksykon filmowego horroru została wyłączona 10

Można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że książka Bartłomieja Paszylka powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika horroru.

Chociaż nie wszystkie znajdujące się w niej pozycje mogą przypaść czytelnikowi do gustu, to przecież każde zestawienie typu „1000 najlepszych filmów”, „100 filmów, które musisz zobaczyć” czy „10 filmów stulecia” jest subiektywne. Bartłomiej Paszylk w publikacji „Leksykon filmowego horroru” stara się zaprezentować nie tylko znane i cenione filmy, ale także produkcje sprzed wielu lat, które z jakiegoś powodu powinny zostać obejrzane przez każdego, kto chce uchodzić za znawcę kina grozy.

Książka składa się ze stu recenzji – każda z nich poświęcona jest innej produkcji, więc jeżeli ktoś będzie chciał obejrzeć wszystkie z opisanych tu filmów, to na pewno będzie miał zajęcie przynajmniej na kilka miesięcy. Problem może jednak pojawić się w przypadku niektórych z produkcji, gdyż trudno je obecnie dostać, nawet jeżeli ktoś korzysta z dobrodziejstw internetu.

Klasyka kina grozy

Wśród filmów opisywanych przez Paszylka znajdują się takie klasyki, jak chociażby „Gabinet doktora Caligari”, „Golem” i „Nosferatu”. Jeżeli jednak komuś oglądanie czarno-białych produkcji nie wydaje się zbyt ciekawym zajęciem, to zawsze może on ograniczyć się do nowszych horrorów, gdyż ich także w książce nie brakuje („Oszukać przeznaczenie”, „Osada”, „Zejście”). Lepiej jednak poświęcić trochę czasu i przeczytać wszystkie opisane w publikacji recenzje, bo dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się przynajmniej podstawowych informacji na temat filmów, których w przeciwnym razie w ogóle byśmy nie obejrzeli.

Książka z prezentem

„Leksykon filmowego horroru” to publikacja skierowana przede wszystkim do osób, które interesują się filmem, a szczególnie horrorem. One zresztą najbardziej ucieszą się z dołączonego do książki filmu „Hellraiser”.

„Leksykon filmowego horroru”
Bartłomiej Paszylk
Wydawnictwo: Latarnik
Rok wydania: 2006

Leksykon filmowego horroru
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top