Jak się skutecznie uczyć na studiach?

Nauka i Edukacja Możliwość komentowania Jak się skutecznie uczyć na studiach? została wyłączona 1

Jak się skutecznie uczyć na studiach?
dziewczyna, książki, książka, kobieta, girl, books, book, studentka, student
Jeżeli jesteś lub byłeś studentem to zapewne już niejedną sesję masz za sobą, a jeżeli jesteś na pierwszym roku to wszystko dopiero przed Tobą. Podczas sesji pojawia się zawsze ten sam kluczowy problem. Jak się na wszystko szybko nauczyć, gdy się cały semestr nic nie robiło? Wiele osób staje przed takim problemem. Jedni mówią, że trzeba się regularnie uczyć i to ma być ten sposób na odniesienie sukcesu w czasie sesji (czyt. przejście jej bez żadnych poprawek). W moim przypadku nauka na bieżąco się raczej nie sprawdza.

Na pewno nie w przypadku większości przedmiotów. Niektóre z nich np. matematyka lub rachunkowość wymagają systematyczności, bo gdy przychodzi do pisania zaliczenia mogą się pojawić problemy z powtórzeniem całości materiału w bardzo krótkim czasie. Moim zdaniem nie da się nauczyć całek w jeden dzień. Trzeba zrobić trochę przykładów, aby zrozumieć o co w nich chodzi.

Podam Ci za chwilę mój sprawdzony sposób na naukę, który stosuję do większości przedmiotów. Dowiesz się jak uczyć się na egzamin lub kolokwium na studiach. Możesz oczywiście wykorzystać tą wiedzę, także do innych poziomów nauki lub podczas przygotowywania się na różnego rodzaju inne testy sprawdzające wiedzę. Oto moja metoda:

 

ZOBACZ: Jak sprawnie czytać książki. 10 wskazówek

 

 

 

Jak się skutecznie uczyć na studiach?
1 vote, 7.00 avg. rating (115% score)

Author

Related Articles

Back to Top