Przeczytaj całość notatek

Nauka i Edukacja Możliwość komentowania Przeczytaj całość notatek została wyłączona 1

1. Przeczytaj całość notatek

Na początek czytam całość notatek z danego przedmiotu, nie zwracając na razie szczególnej uwagi na to czy dany materiał jest mi potrzebny czy nie. Nie szukam także na razie żadnych dodatkowych informacji, nawet jeżeli czegoś nie rozumiem.

2. Przerób gotowce z lat ubiegłych

Wiem, że na wielu uczelniach funkcjonuje tzw. „rynek zeszłorocznych egzaminów”. Każdy chce wiedzieć jakie testy układa dany wykładowca i czego można się spodziewać. Czasami nawet sami wykładowcy dobrze o tym wiedzą i dają zawsze te same testy, by później nie zajmować się tymi studentami, którzy wiecznie chodzą na poprawki zaliczeń.

ZOBACZ: Jak osiągnąć sukces. 8 wskazówek

Zatem przerób „gotowce” z poprzednich egzaminów i naucz się ich na pamięć. Masz z tego dwie korzyści. Powtarzasz materiał i sprawdzasz co już umiesz, a czego nie, a po drugie masz duże prawdopodobieństwo, że to samo powtórzy się na Twoim egzaminie. Jeżeli miałeś już kilka sesji za sobą, to zapewne dobrze wiesz, że się opłacają takie gotowce.

3. Skup się na ważnych rzeczach

Określ co pojawia się w takich gotowcach i przeczytaj jeszcze raz notatki, uwzględniając już treści z zeszłorocznych testów. Skup się głównie na tym, co sprawiało Ci największą trudność. Jeżeli istnieje coś, co jest niesamowicie trudne, to w ogóle się tego nie ucz. Dlaczego?

Zaoszczędzisz mnóstwo czasu na naukę innych rzeczy. Twoje kolokwium prawdopodobnie nie będzie się składało tylko i wyłącznie z tej megatrudnej rzeczy, ale także z innych. Skup się na nich i wtedy spokojnie zdasz. Gdy poświęcisz czas na trudne bzdury, wówczas może zabraknąć Ci czasu na resztę.

4. Planuj czas i ilość

Określ ile stron dziennie notatek będziesz czytał. Np. ja czytam na dzień około 20 stron (czasami zdarza się, że to całość wykładu), bo więcej moim zdaniem nie ma sensu – i tak nie zapamiętasz tego i w dodatku im dłużej będziesz czytał, tym bardziej będziesz zmęczony, a wiedza nie będzie zapamiętywana. Oczywiście jeżeli Twoje całe notatki liczą np. 30 stron (cały czas mówię o stronach A4), to możesz je przeczytać w jeden dzień, ale jak masz do przerobienia 100 lub więcej to warto to sobie rozplanować.

Przeczytaj całość notatek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top