Lars Bill Lundholm – Oddech smoka / Morderstwa na Södermalmie

Szwedzkie kryminały autorzy Możliwość komentowania Lars Bill Lundholm – Oddech smoka / Morderstwa na Södermalmie została wyłączona 29

Morderstwo byłego weterana wojennego zaprowadza komisarza Axela Hake na Södermalm, dzielnicę gdzie z dużym prawdopodobieństwem można napytać sobie biedy.

Dla Axela Hake nie istnieją sprawy niewyjaśnione, dlatego z uporem maniaka kroczy po niewdzięcznej dla niego dzielnicy Södermalm. To tutaj można spotkać ciekawy przekrój społeczeństwa szwedzkiego: od kryminalistów, bezdomnych, członków rosyjskiej mafii, po dziwaków różnej maści. Wszystkich właściwie łączy jedna wspólna cecha – nieufność w stosunku do policji i stawianie oporu dla zwykłej zgrywy. Przez to też zespołowi kryminalnemu trudno jest zebrać choćby poszlaki, bo nawet one prowadzą w ślepy zaułek. Policjantom nie pomaga też presja, którą wywiera na nich napuszony szef policji, intrygant i karierowicz, całkowite przeciwieństwo Hake.

Po raz drugi spotykamy się z komisarzem Axelem Hake i podobnie jak w Dobrej dziewczynie fabuła skupia się także na jego życiu prywatnym. Intrygującym z resztą, zapewne przez wzgląd na kobiety, którymi się otacza – ekscentryczną siostrę i dość tajemniczą partnerkę. Jakby tego było mało, on sam wypada z ram tak zwanego głównego nurtu policjantów – ani z niego żaden mięśniak, ani przystojniak, nie jest też specjalnie wylewny ale za to budzi respekt.

Dziękuję Wydawnictwu Filia za przesłanie e-booka do recenzji.

Author

Related Articles

Back to Top