Pierwsza ofiara Monsa

Szwedzkie kryminały książki Możliwość komentowania Pierwsza ofiara Monsa została wyłączona 11

Kariera pisarska Monsa to typowy przykład osiągnięcia niewiarygodnego sukcesu zrodzonego z pasji, która teoretycznie mogłaby nigdy się nie pojawić. Bo Mons nie wychowywał się wśród książek, nie czytał ich i nie znał klasyków literatury. Jego życiem, a bardziej dziecięcymi latami kierowały piłka nożna i hokej. Tak mijały jego dni na przedmieściach Linköping i pewnie, gdyby nie kontuzje, Mons prawdopodobnie pracowałaby w zakładach Saab’a w rodzinnym mieście.

Dorosły już Mons wybrał pracę w branży reklamowej, potem był dziennikarzem, a później w 2000 roku zadebiutował książką Pesetas. Thriller ten został bardzo dobrze przyjęty przez czytelników i krytyków, a autor pisze dalej, aby w 2007 roku wydać swoją pierwszą powieść kryminalną. I tak narodziła się seria kryminalna z Malin Fors.


Komisarz Malin Fors – Ofiara w środku zimy

Komisarz Fors jest ciągle na krawędzi. Prywatnie i w pracy. Malin ma wątpliwości co do swoich umiejętności rodzicielskich i zawodowych. Wciąż nie może zrozumieć, że nie wyszło jej małżeństwo z byłym mężem. Uświadamia sobie, że nie potrafi zbudować czułych relacji, z tymi których kocha najbardziej. Więc wszystkie głosy sumienia zagłusza tequilą i ostrym seksem z kochankiem. Mimo tego, że koledzy z pracy uważają ją za największego specjalistę w komendzie policji w Linköping, Malin nie szczędzi sobie samej wyrzutów i nie wybacza sobie błędów. W pracy kieruje się intuicją, która często doprowadza dochodzenia do końca. Malin, słuchaj głosów, podążaj za nimi… 

Pierwsza ofiara Monsa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top