„Łódź pełna książek”

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania „Łódź pełna książek” została wyłączona 19

W niedzielę 11 sierpnia rozpoczęła się akcja „Łódź pełna książek”, w ramach której młodzi studenci łódzkiej filmówki będą czytać w parkach książki.

Promowanie czytelnictwa

Akcja ta ma za zadanie nie tylko promować czytelnictwo, ale także dorobek łódzkich pisarzy. Właśnie dlatego już z samego rana w dzielnicy Górna pojawiła się grupa studentów, którzy rozdawali książki z dedykacją, a następnie czytała dla dzieci wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a następnie literaturę dla młodzieży i dorosłych promując przy okazji łódzkich autorów.

Według najnowszych badań Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej poziom czytelnictwa jest zastraszająco niski – jedynie 44 procent łodzian miało kontakt z książką w poprzednim roku, natomiast w takich dzielnicach jak Górna i Bałuty odsetek ten wynosi mniej niż 20 procent, nie wspominając o Widzewie, gdzie wynosi on jedynie 8 procent.

Studencka akcja

W ramach projektu „Łódź pełna książek” każdej niedzieli studenci aktorstwa będą rozdawać książki, a następnie czytać literaturę w parkach i na skwerach w rejonach, gdzie jest najniższy poziom czytelnictwa. Tydzień temu można było spotkać się z nimi w Parku na Zdrowiu, 25 sierpnia zawitają w Parku Julianowskiego, 1 września w Parku Ocalałych, a 8 września na skwerze przy al. Piłsudzkiego na Widzewie.

„Łódź pełna książek” to pierwsza taka akcja studentów wydziału aktorskiego, którzy już jakiś czas temu założyli wspólnie fundację „Teatr Zamiast”. Warto dodać, że studenci otrzymali dofinansowanie projektu w konkursie „Studenci dla Łodzi – Kreujemy lokalnie” w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. Jest to program, który już od kilku lat realizowany jest przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Mia

Author

Related Articles

Back to Top