Doktor Sen, czyli świetna kontynuacja Lśnienia

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Doktor Sen, czyli świetna kontynuacja Lśnienia została wyłączona 91

Jeden z najpopularniejszych pisarzy świata zaskoczył niedawno swoich fanów, gdyż napisał kontynuację jednej ze swoich najlepszych książek w kategorii horroru, czyli „Lśnienia”.

Dan Torrance – bohater doświadczony przez życie

Najnowsza książka Stephena Kinga nosi tytuł „Doktor Sen”, a jej głównym bohaterem jest znany czytelnikom Dan Torrance, który chociaż już dawno przestał być małym i zagubionym chłopcem, to wciąż nie do końca radzi sobie ze swoimi wyjątkowymi mocami. Po śmierci opętanego ojca i zniszczeniu nawiedzanego przez duchy hotelu, Dan nie miał łatwego życia i podobnie jak wcześniej jego tato, zaczął mieć problemy z alkoholem.

Prawdziwy Węzeł, czyli grupa z pozoru nieszkodliwych staruszków, podróżuje w międzyczasie po autostradach Ameryki i szuka pożywienia. Jest ono bardzo specyficzne, gdyż pochodzi od śmiertelnie torturowanych dzieci, które posiadają taki sam dar, jak Dan Torrance.

Po wielu perypetiach Dan trafia w końcu do miasteczka w New Hampshire, gdzie otrzymuje pomoc od miejscowych Anonimowych Alkoholików, a dzięki swoim mocom mieszkańcy domu opieki nazywają go Doktor Sen, ponieważ pomaga im w ostatnich chwilach życia. Chociaż miasteczko niejednokrotnie kojarzy się bohaterowi z przeklętym hotelem, w końcu ma szansę na normalne życie. Przynajmniej do momentu, w którym nie pozna Abry Stone – dziewczyny posiadającej wyjątkowy dar.

Czy członkom Prawdziwego Węzła uda się osiągnąć swój straszliwy cel? Tego czytelnik dowie się z najnowszej książki Stephena Kinga.

Powieść wciąga czytelnika już od pierwszych stron, szczególnie że autor nawet nie stara się przedstawić młodego Torrance’a jako sympatycznego bohatera. Dan kradnie, pije, zdarza mu się brać narkotyki, a w dodatku myśli tylko o sobie. Z pewnością jest to dużym zaskoczeniem dla czytelników, którzy zapamiętali go jako niewinnego i zagubionego chłopca z „Lśnienia”.

Author

Related Articles

Back to Top