Hobbit, czyli tam i z powrotem

Millenium film szwedzki Możliwość komentowania Hobbit, czyli tam i z powrotem została wyłączona 84

Prawdopodobnie już w 2012 roku trafi na ekrany kin ekranizacja książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” i jeżeli weźmie się pod uwagę zainteresowanie widzów trylogią „Władca Pierścieni”, to można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że wpływy ze sprzedaży biletów będą ogromne.

Ciekawe jest jednak to, że chociaż widzowie, którym „Władca Pierścieni” przypadł do gustu sięgali często później (lub przed seansem) po książkowy pierwowzór, to „Hobbit” cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem.

Książka dla każdego

Taki stan rzeczy najprawdopodobniej bierze się z tego, że John Ronald Reuel Tolkien napisał swoją książkę dla dzieci. Nikogo to jednak nie powinno zniechęcać, skoro swego czasu Tolkien został ogłoszony pisarzem XX wieku przez czytelników „Timesa”. Tak więc „Hobbit” w równym stopniu może spodobać się dzieciom oraz ich rodzicom. Nie wypada zresztą tej książki nie znać, bowiem to właśnie w niej po raz pierwszy pojawia się Jedyny Pierścień, którego zniszczenie było głównym wątkiem całego „Władcy Pierścieni”.

„Hobbit” został wydany w 1937 roku i opisuje podróż, na którą wyrusza drużyna składająca się z żądnych skarbów krasnoludów i ceniącego sobie wygodę hobbita. Jest jeszcze czarodziej Gandalf, ale w przypadku tej tajemniczej postaci niczego nie można być pewnym. Czytelnik, wspólnie z drużyną, będzie zatem próbować odzyskać należne krasnoludom skarby, pokonać smoka i przekona się, że nic nie zastąpi prawdziwej przyjaźni.

Przygoda czeka

Książka pokazuje także to, że czasami warto zaryzykować i spróbować przeżyć przygodę. Nawet jeżeli ktoś nie ma zamiaru tracić czasu na historię Bilba i jego przyjaciół, to warto aby sprezentował tę książkę swoim dzieciom. Istnieje duża szansa, że dzięki magii świata stworzonego przez Tolkiena, na jakiś czas zapomną one o istnieniu komputera i innych nowinek technologicznych, przez które ludzie na całym świecie czytają coraz mniej książek.

Author

Related Articles

Back to Top