Film „The Girl with The Dragon Tattoo”

Szwedzkie kryminały autorzy Możliwość komentowania Film „The Girl with The Dragon Tattoo” została wyłączona 42

Amerykańska ekranizacja pierwszej części sagi Millennium ruszyła pełną parą kilka miesięcy temu. Można się spodziewać hollywoodzkiego rozmachu całego przedsięwzięcia po kryją się pod nim nie lada nazwiska.

Zacznijmy od reżysera

Jest nim David Fincher, nazwisko na topie za sprawą wielkiego hitu The Social Network, a na swoim koncie ma też znakomite Siedem, Podziemny krąg, Zodiak oraz Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Wiadomo, że jak na Fincher’a przystało, nie obędzie się bez brutalności i seksu. Sony Pictures zapowiedziało, że film w USA będzie prawdopodobnie miało kategorię wiekową „R” (restricted), czyli „dozwolone od lat 18”.

A w rolach głównych…

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać.  Jego uroda nie powala z nóg, ale ma coś magnetycznego. Daniel Craig, bo o nim mowa, wciela się w postać Mikaela Blomkvista, dziennikarza, który nie może narzekać na powodzeniu u płci przeciwnej. Taki szwedzki James Bond… Kiedy na jego drodze staje ona – Lisbeth Salander chyba sam czuje się trochę zahipnotyzowany jej osobą. W jej rolę wciela się młodziutka aktorka Rooney Mara, znana także z The Social Network. Jej przemianę z grzecznej dziewczynki w krnąbrną Lisbeth można zobaczyć poniżej. Premiera filmu jest zapowiadana na koniec 2011 roku.

Podobne wpisy

  • Przed wyjściem do kina, przeczytaj książkę!
  • „Millennium” – polska premiera coraz bliżej
  • Millionnowy wynik Stieg’a Larsson’a

Author

Related Articles

Back to Top