Anders Roslund i Börge Hellström – Dziewczyna, która chciała się zemścić

Szwedzkie pisarki kryminałów Możliwość komentowania Anders Roslund i Börge Hellström – Dziewczyna, która chciała się zemścić została wyłączona 30

Historia tej dziewczyny, której ostatnim celem była zemsta, jest podobna do historii wielu innych młodych kobiet. To nie ich wina, że są ładne, młode i łatwowierne. Są niedoświadczone i nic nie wiedzą o okrutnym świecie, nie mają też nikogo, kto by im tę wiedzę przekazał.

W pierwszej powieści Bestia duet Anders Roslund i Börge Hellström zmierzyli się z przestępstwami seksualnymi oraz okrutnymi i ohydnymi morderstwami zbiegłego pedofila. Dziewczyna, która chciała się zemścić to obraz handlu „żywym towarem” z krajów bałtyckich. Z drugiej strony autorzy oprócz przewodniego przestępstwa, dotykają tez innych spraw. W Bestii była to chęć wymierzenia sprawiedliwości przez zrozpaczonego ojca i obraz nieudolnych działań policji. W Dziewczynie chodzi o wszechobecny wstyd, bo wstydzą się dziewczyny uprawiające prostytucję, wstydzą się też policjanci kolegów, którzy popełniają przestępstwa. Przez ten wstyd ludzie zachowują się nieprzewidywalnie i przekraczają granice zdrowego rozsądku.

Anders Roslund i Börge Hellström epatują często brutalnością i zezwierzęceniem, tak bardzo, że prawie nie można ich czytać. Byłam blisko, aby ją porzucić po kilkudziesięciu stronach. Pocieszające może być tylko to, że czym dalej się ją czyta, staje się bardziej „strawna” i nawet końcówka jest zaskakująca. Mam nadzieję, że ostatni wątek będzie kontynuowany w trzeciej części, co oczywiście sprawdzę, a książkę polecam czytelnikom o mocnych nerwach.

Author

Related Articles

Back to Top