Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama została wyłączona 57

Wydana przez korporację ha!art książka „Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama” to pozycja obowiązkowa na półce każdego kinomana, a już szczególnie tych osób, którym filmy wspomnianego reżysera dostarczają wiele dobrej rozrywki.

Kompendium wiedzy

Śmiało można publikację Wunderkamera określić mianem kompendium wiedzy na temat twórczości Gilliama. Znajdziemy w niej wszystko to, co może zainteresować jego miłośników: wywiad z reżyserem, biografię, artykuły poświecone twórczości reżysera, opisy filmów, plansze graficzne i wiele innych rzeczy.

Cena nie gra roli

Książki w Polsce są drogie i chociaż najczęściej nie wynika to z sensownych powodów, to 49 złotych w przypadku „Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama” wydaje się być ceną uzasadnioną: wysokiej jakości papier, staranne wydanie i profesjonalne teksty. Warto jednak zauważyć, że jest to książka dla miłośników filmów tego wyjątkowego reżysera i osób, które po prostu chcą lepiej zrozumieć świat kina. Pozostali czytelnicy mogą się trochę nudzić.

Rozsądne dawkowanie

Książkę dobrze jest czytać pomału i często przerywać lekturę seansami omawianymi w niej filmów. Dzięki temu lepiej zrozumiemy twórczość reżysera i odnajdziemy w tych produkcjach wiele ukrytych nawiązań i smaczków, które przy pierwszym seansie na pewno pozostały przed nami ukryte.

Profesjonaliści

Zaczynając lekturę książki „Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama” szybko się przekonamy, że jej autorzy naprawdę wiedzą o czym piszą. Jest to miła odmiana w stosunku do publikowanych w sieci recenzji i artykułów związanych z kinem, które często pozbawione są jakiegokolwiek sensu.

Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama
Redakcja: Kuba Mikurda
Wydawca: Korporacja Ha!art

Author

Related Articles

Back to Top