Księżniczka z lodu

Szwedzkie kryminały film Możliwość komentowania Księżniczka z lodu została wyłączona 192

Erika Falck przyjeżdża do Fjallbacki, aby uporządkować dom po swoich rodzicach, którzy nagle zmarli. Jest pisarką, która właśnie teraz boryka się z blokadą twórczą, ponadto jej przyjaciółka z dzieciństwa zostaje zamordowana, a młodsza siostra walczy z tyranizującym mężem. Myślała, że w urokliwej (latem) nadmorskiej miejscowości odnajdzie spokój i wenę. Jakże się początkowo myliła…

Miasteczko ze szwedzkich snów

Fjallbacka to nadmorska miejscowość, głównie letni kurort Szwedów. Mieszkała tutaj Ingrid Bergman i mieszkała Camilla Lackber – autorka powieści. Jest bardzo urokliwa, zwłaszcza latem i wydawałoby się, że nic złego nie może się w niej przytrafić. Aż pewnego dnia, spokój i rutynę mieszkańców burzy morderstwo miejscowej piękności.

Erika i Patrik

O tym jak nieprzewidywalny jest los można pisać wiele, ale jak odnaleźć miłość w okolicznościach śmierci i brutalnego morderstwa? Erika Falck, pisarka, zaczyna coraz bardziej angażować się w śledztwo prowadzone przez swojego kolegę ze szkolnej ławy – Patrika. Jednocześnie nawiązują romans, którego każde obawia się końca. Patrik jest świetnym policjantem, chyba najlepszym jaki ma komisariat w Tanumshede, ale jego ślamazarny i niekompetentny szef odbiera mu chęć prowadzenia skomplikowanego śledztwa. Dlatego Erika, ze swoją pisarską dociekliwością, jest mu niezwykle pomocna. Tych dwoje będzie bohaterami kolejnych części kryminałów Camilli Lackberg.

Author

Related Articles

Back to Top