Arne Dahl – Misterioso

Szwedzkie pisarki kryminałów Możliwość komentowania Arne Dahl – Misterioso została wyłączona 30

W ciągu jednego tygodnia bohaterami całej Szwecji stają się policjant i morderca. Ten pierwszy odbija zakładników, a drugi poluje na grube ryby szwedzkiej finansjery.

Z rąk mordercy giną znienawidzeni prezesi wielkich korporacji, które w skrócie i w opinii społeczeństwa, zajmują się… powodowaniem kryzysów i braniem za to dużych odpraw. Brzmi znajomo, czyż nie? Nic więc dziwnego, że zabójca ma duże poparcie wśród tych, którzy stracili przez nich majątek lub pracę. Entuzjazmem nie wykazuje się szwedzka policja, która ma twardy orzech do zgryzienia.

Tak powstaje Drużyna A – tajna jednostka policji, która zajmować ma się tym trudnym śledztwem. Ekipa składa się z interesującej mieszanki policjantów pod dowództwem ekscentrycznego Hultina, którego metody są bardzo kontrowersyjne. Misterioso to wprowadzenie do rozpoczynającej się sagi policyjnej z Paulem Hjelmem i Kerstin Holm.

Arne Dahl to pseudonim literacki Jana Arnalda na co dzień pracującego dla Akademii Szwedzkiej, przyznającej literacką nagrodę Nobla.

Author

Related Articles

Back to Top