„Ścigając pamięć” Grażyny Szapołowskiej

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania „Ścigając pamięć” Grażyny Szapołowskiej została wyłączona 5

„Ścigając pamięć” to autobiograficzna powieść, która przedstawia czytelnikowi dwa równoległe światy. Jest to pasjonująca relacja z ostatnich dni życia Wandy Szapołowskiej – matki autorki.

Grażyna Szapołowska na łamach powieści opowiada o mocno emocjonalnej podróży, której losy rozgrywają się na dwóch odrębnych przestrzeniach. Pierwsza przestrzeń – realna, obejmuje okres czternastu tygodni, w trakcie których umiera matka głównej bohaterki. Notatki i relacje wspólnie tworzą swego rodzaju dziennik, stanowiący główną część opowieści.

Przestrzeń umysłowa

Przestrzeń umysłowa przywołuje liczne obrazy z przeszłości, dzięki którym czytelnik poznaje wspomnienia bohaterki. Można poczytać o dzieciństwie w rodzinnym domu, dorastaniu, młodości, a także początkach pacy w teatrze, gdzie Grażyna Szapołowska stawiała pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej.

Obrazy z planów zdjęciowych odbywających się z Los Angeles, Petersburgu, Rzymie, Budapeszcie i Damaszku są uzupełniane o wspomnienia z wakacji we Francji, gdzie główna bohaterka znalazła nie tylko przyjaźń, ale także miłość.

Wrażliwość i czułość

Całość powieści obrazuje wizerunek Grażyny Szapołowskiej – kobiety wrażliwej, czułej i obdarzonej umiejętnością obserwacji ludzi. Dzięki książce można poznać aktorkę z perspektywy życiowych ról, które każdy w swoim życiu wykonuje.

Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy. Jest znaną aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Już od początku swojej kariery występowała w wielu międzynarodowych projektach filmowych, gdzie stworzyła znaczące kreacje. Aktorka ma na swoim koncie wiele nagród filmowych i teatralnych.

„Ścigając pamięć” Grażyny Szapołowskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top