„Ścigając pamięć” Grażyny Szapołowskiej

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania „Ścigając pamięć” Grażyny Szapołowskiej została wyłączona 25

„Ścigając pamięć” to autobiograficzna powieść, która przedstawia czytelnikowi dwa równoległe światy. Jest to pasjonująca relacja z ostatnich dni życia Wandy Szapołowskiej – matki autorki.

Grażyna Szapołowska na łamach powieści opowiada o mocno emocjonalnej podróży, której losy rozgrywają się na dwóch odrębnych przestrzeniach. Pierwsza przestrzeń – realna, obejmuje okres czternastu tygodni, w trakcie których umiera matka głównej bohaterki. Notatki i relacje wspólnie tworzą swego rodzaju dziennik, stanowiący główną część opowieści.

Przestrzeń umysłowa

Przestrzeń umysłowa przywołuje liczne obrazy z przeszłości, dzięki którym czytelnik poznaje wspomnienia bohaterki. Można poczytać o dzieciństwie w rodzinnym domu, dorastaniu, młodości, a także początkach pacy w teatrze, gdzie Grażyna Szapołowska stawiała pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej.

Obrazy z planów zdjęciowych odbywających się z Los Angeles, Petersburgu, Rzymie, Budapeszcie i Damaszku są uzupełniane o wspomnienia z wakacji we Francji, gdzie główna bohaterka znalazła nie tylko przyjaźń, ale także miłość.

Wrażliwość i czułość

Całość powieści obrazuje wizerunek Grażyny Szapołowskiej – kobiety wrażliwej, czułej i obdarzonej umiejętnością obserwacji ludzi. Dzięki książce można poznać aktorkę z perspektywy życiowych ról, które każdy w swoim życiu wykonuje.

Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy. Jest znaną aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Już od początku swojej kariery występowała w wielu międzynarodowych projektach filmowych, gdzie stworzyła znaczące kreacje. Aktorka ma na swoim koncie wiele nagród filmowych i teatralnych.

„Ścigając pamięć” Grażyny Szapołowskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top