Popularna rubryka

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Popularna rubryka została wyłączona 27

Igor Zalewski to polski dziennikarz i komentator polityczny.

Popularna rubryka

Dziennikarz jest współautorem rubryki w tygodniku „Nowe państwo”, którą stworzył wraz z Robertem Mazurkiem (dziennikarz, publicysta, felietonista i podróżnik) w 1998 roku. „Z życia koalicji, z życia opozycji” to przegląd wydarzeń politycznych z całego tygodnia w formie krótkich notatek, ukazujących wydarzenia w sposób satyryczny, sarkastyczny i ironiczny.

Zdobyte informacje, plotki polityczne i komentarze znalazły szerokie grono czytelników. To właśnie dzięki Zalewskiemu w codziennym użyciu znalazły się takie pojęcia jak Brunatny Robert (określenie Roberta Kwiatkowskiego – byłego prezesa Telewizji Polskiej), Telewizja Białoruska oddział w Warszawie (określenie TVP za rządów Kwiatkowskiego) i Najsłynniejszy Polski Mulat (określenie Andrzeja Leppera).

Skandale polityczne

Warto wiedzieć, że w rubryce „Z życia koalicji, z życia opozycji” pojawiły się pierwsze wzmianki dotyczące afery Rywina – największego skandalu korupcyjnego III Rzeczypospolitej, który do tej pory nie została wyjaśniony. Rubryka miała największą poczytność w tygodniku „Wprost”, gdzie ukazywała się w latach 2002 – 2010. Następnie rubrykę przeniesiono do tygodnika „Uważam Rze”, a później do dwutygodnika „W sieci”, a aktualnie można ją znaleźć w tygodniku „Do Rzeczy”.

Zalewski aktywnie zajmuje się publicystyką („Nowe Państwo”), pisze felietony („dziennik „Państwo”), współpracuje z Wirtualną Polską, a także realizuje się w roli komentatora politycznego tygodnika „Wprost”. Dziennikarz ma na swoim koncie dwie publikacje „Historia dosłowna. Ilustrowana kronika III RP w cytatach w komentarzach” i „Pod wąs”.

Author

Related Articles

Back to Top