Nowe wydania Mankella już w sprzedaży!

Szwedzkie kryminały książki Możliwość komentowania Nowe wydania Mankella już w sprzedaży! została wyłączona 11

W księgarniach pojawiły się najnowsze wydawnictwa Henninga Mankella, dostępne są Mężczyzna, który się uśmiechał i Fałszywy trop.

Obie pozycje cieszą się niesłabnącą popularnością w Polsce. Mężczyznę, który się uśmiechał po raz pierwszy wydano w 2007 roku, ponadto pojawił się w serii Lato z kryminałem Polityki. Fałszywy trop natomiast pojawił się w księgarniach w 2002 roku, a obie pozycje schodzą z półek w tempie ekspresowym. Nic dziwnego, bo to jedne z najciekawszych powieści z Kurtem Wallanderem.

Na bezdrożach Skanii w wypadku samochodowym ginie znany prawnik. Jego syn, Sten Torstensson, jest przekonany, że doszło do morderstwa, i opowiada o swoich przypuszczeniach komisarzowi Wallanderowi. Ten jednak nie chce mu pomóc, pogrążony w depresji po tym, jak na służbie zabił człowieka. Kiedy Torstensson zostaje zastrzelony, Wallander decyduje się poprowadzić śledztwo. Wkrótce wychodzi na jaw, że ze sprawą wiążą się inne zagadkowe zabójstwa, a każdy krok komisarza śledzi tajemniczy potentat finansowy. Podobnie jak w swoich wcześniejszych powieściach, szwedzki mistrz kryminału stopniowo buduje napięcie, perfekcyjnie kreśląc narodziny zła.

 

Na polu rzepaku dokonuje samospalenia młoda cudzoziemka, dzień później od ciosu siekierą w kręgosłup ginie były minister sprawiedliwości. Morderca zabiera ze sobą skalp ofiary. Co łączyło dziewczynę i byłego ministra z kolejnymi ofiarami: ze znanym handlarzem sztuki oraz podrzędnym paserem?
Komisarz Kurt Wallander, musi rozwikłać zagadkę pierwszego od wielu lat seryjnego mordercy. Mimo licznych problemów i presji mediów, nie podda się, choć niemal do końca śledztwo idzie w złym kierunku.

Nowe wydania Mankella już w sprzedaży!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top