Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt – Ciemne sekrety

Ciemne sekretyMichael Hjorth na co dzień jest producentem i scenarzystą, ma na swoim koncie scenariusze do filmów o przygodach Kurta Wallandera. Natomiast Hans Rosenfeldt jest scenarzystą i dziennikarzem. Razem ta dwójka autorów daje nam dawkę emocji w postaci pierwszej części sagi z Sebastianem Bergmanem.

Ciemne sekrety to pierwsza powieść, ale zapewne nie ostatnia. Już zapowiadana jest kolejna część, która prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku. A jest na co czekać, bo Ciemne sekrety to wciągająca powieść kryminalna z główną, skomplikowaną postacią, psychologiem pracującym na usługi policji, Sebastianem Bergmanem.

Powieść zaczyna się od zgłoszenia zaginięcia młodego chłopaka. Opieszałość lokalnej policji powoduje, że jej szefowa postanawia zgłosić się o pomoc do policji krajowej. Do akcji wkracza bystra ekipa Torkela Hoglunda. Na samym końcu dołącza do nich borykający się z prywatnymi problemami Sebastian. Już znany wcześniej ekipie, ale od złej strony, jako podrywacz, podżegacz i bardzo inteligentny psycholog. Sebastian w międzyczasie dowiaduje się, że jego matka ukryła przed nim, że ma dziecko, które zamierza odszukać…

Na pierwszy rzut oka proste śledztwo wciąż się komplikuje, dochodzą nowe wątki i nowe morderstwa. A ekipa śledcza wydaje się rozpadać przez ciągłe kłótnie i niesnaski. Tylko Bergman wydaje się być ze wszystkiego zadowolony, bo jego nic nie rusza.

Ciemne sekrety to powieść wciągająca , w sam razy na mroźne zimowe wieczory. Kolejna ma już roboczy tytuł – Nemzis. Szwedzkiekryminaly.pl czekają z niecierpliwością!

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.