Max Barry

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Max Barry została wyłączona 11

Australijski pisarz Max Barry urodził się 8 marca 1973 roku. Jest specjalistą od marketingu i wykładał go na dwóch australijskich uniwersytetach.

To oczywiście nie wszystko, gdyż Barry jednocześnie zajmował się pracą dla firmy komputerowej Hewlett-Packard, dzięki czemu zdobył wiedzę o tym, w jaki sposób funkcjonują przedsiębiorstwa. Gdy połączył posiadane przez siebie informacje z obu tych dziedzin, wyszła mu całkiem ciekawa książka – chodzi o debiutancką powieść „Syrup”, która opowiada między innymi o Coca-Coli i o polityce prowadzenia dużych korporacji.

Polityczna gra

W celu lepszego wypromowania swoich książek, Max Barry zamieścił w sieci grę symulacyjną poświęconą polityce. Zagrało w nią ponad pół miliona internautów, którym ta produkcja bardzo przypadła do gustu. Po „Syrup” pisarz wydał „Jennifer Government”, natomiast trzecią powieścią Barry’ego była „Korporacja”, co doskonale potwierdza, że pisarz wciąż interesuje się tą tematyką.

Korporacja

„Korporacja” opisuje losy Stephena Jonesa, który stopniowo dochodzi do wniosku, że praca w korporacji to jeden wielki absurd – awantura o pączka, przez którą jeden z pracowników musi pożegnać się ze swoją posadą oraz to, że nikt w korporacji nie wie, czym tak naprawdę się ona zajmuje… Dla osób, które wysyłają swoje CV do wielu różnych firm, jest to pozycja obowiązkowa.

Polscy czytelnicy mogą zapoznać się z twórczością Maxa Barry’ego dzięki Wydawnictwu Niebieska Studnia, która w swojej ofercie posiada książkę „Korporacja”. Jej krótki fragment można znaleźć na oficjalnej stronie wydawnictwa.

Max Barry
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top