Liza Marklund – Miejsce w słońcu

Szwedzkie kryminały książki Możliwość komentowania Liza Marklund – Miejsce w słońcu została wyłączona 26

Gdy uznany szwedzki sportowiec odchodzi na zasłużoną emeryturę prawie pewne jest, że spędzi ją na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Marbella wydaje się być ostoją spokoju także dla tej rodziny, która zostaje zagazowana. 

Przypadek zdaje się być pomyłką złodzieja, który podczas nocnego włamania użył zbyt dużej ilości gazu usypiającego. Śledztwo zostałoby szybko zamknięte gdyby nie fakt, że tym razem użyto zupełnie innego środka…

Annika Bengtzon naciskana przez nowego szefa wiadomości leci do Hiszpanii podążając za zagadkową śmiercią rodziny. Zgodnie z panującą konwencją news’a żyjącego jeden dzień, dalsze losy pozostałych członków rodziny – a zwłaszcza dziewczyny, która uniknęła tragedii – stają się nieistotne dla kierownictwa redakcji. Annika bada środowisko Szwedów żyjących na hiszpańskiej riwierze, z pozoru uczciwych rentierów łączą wspólne interesy (nie zawsze legalne), miłość do golfa, wspólne spędzanie czasu i odizolowanie się od reszty mieszkańców. Podążając za ich śladami trafia na drogę przemytu narkotyków i prania brudnych pieniędzy. Kto stoi za tymi interesami? I co z tym wspólnego mogła mieć rodzina, która zginęła? Czy Annice uda się odnaleźć dziewczynę?

Seria Lizy Marklund z dziennikarką Anniką Bengtzon jest intrygująca i wciągająca. Autorka pisze z niesamowitą dbałością o szczegóły, przywiązuje wagę do każdego elementu. I to dlatego każda kolejna część serii pozostaje bardzo wiarygodna.

Liza Marklund – Miejsce w słońcu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top