Leif GW Persson – Swobodny upadek, jak we śnie

Swobodny upadekTrzecia część kryminalnej sagi Perssona znów nawiązuje do zabójstwa premiera Olofa Palmego. Głównym bohaterem jest szef Centralnego Urzędu Śledczego – Lars Johansson. Poznaliśmy go już wcześniej, gdy pełnił w policji inne funkcje. Teraz na sam koniec swojej kariery w policji, „rzeźnik z Laponii” zamierza doprowadzić do zamknięcia sprawę sprzed lat.

Jak we śnie

Drużyna Johanssona ma na prawdę mało czasu. Za kilka tygodni sprawa zabójstwa premiera Palmego przedawni się. A sprytny Johansson już od kilku lat miał podejrzenia, co mogło się stać. Jego ludzie, wybrani z najlepszych w kraju też nie próżnują. Tropią zwierzynę, która już nawet nie ucieka. Choć nadal jest czujna.

Persson udowodnił swój kunszt kryminalny już wcześniej, ale teraz „Swobodny upadek…” czyta się jeszcze lepiej! Moim zdaniem jest to najciekawsza ze wszystkich części, pochłania bez reszty i nawet przychodzi taka chwila zastanowienia, czy aby ten gość nie napisał prawdy? Persson we wszystkich częściach zadbał o szczegóły, aby wprowadzić czytelnika w klimat pracy policjantów ze służby bezpieczeństwa państwa. Pewnie przez to, że pracował jako kryminolog, zbudował całą na logicznych i sensownych podstawach. A książki po prostu bardzo dobrze się czyta!

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.