Leena Lehtolainen – Kobieta ze śniegu

Niekwestionowana królowa fińskiego kryminału zawitała na szwedzkie! Seria z policjantką Marią Kallio przyniosła jej rozgłos i uznanie także w Polsce. Zaczynamy Kobietą ze śniegu.

Lehtolainen - Kobieta ze snieguZaczęłam dość nietypowo serię z Kallio bo od czwartej części, ale książki są tak napisane, że właściwie nie psują obrazu bohaterki. Wcześniej ukazały się także Moje pierwsze  zabójstwo, Cholerny świat i Miedziane serduszko. Główna bohaterka Maria Kallio pracuje w wydziale zabójstw w Espoo. Są lata 90. i jest ona jedną z nielicznych kobiet pracujących w policji, więc w swoim miejscu pracy często spotyka się z prześmiewkami i mizoginią ze strony starszych kolegów.

Tytułowa Kobieta ze śniegu to zmarła Elina Rosenberg, feministka i psycholog, która pomaga kobietom w trudnych sytuacjach. Ale czy sama będzie w stanie się obronić? Czy w towarzystwie tych kobiet sama jest bezpieczna?

Podobne wpisy

  • Brak podobnych wpisów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kryminał z przeszłości i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.