Wakacje z książką, czyli wydawnictwa dla najmłodszych

Ostatni tydzień szkoły to dla dzieciaków najfajniejszy czas z całego roku szkolnego. Pewnie nie ma już sprawdzianów i najważniejsze, że nie trzeba czytać lektur! I tak do końca wakacji!

Rodzicom dzieciaków w wieku szkolnym przedstawię kilka propozycji książek, które mogą zachęcić Wasze dziecko do czytania, także w wakacje. Tata, mama czytają Nesbo? Dziecko też czyta!

Coś dla najmłodszych…

Super CharlieSuper-Charlie Camilli Lackberg został wypróbowany na członkach rodziny autorki. Historia Charliego, Super Niemowlaka wzięła się z opowiadań Camilli i jej męża, którymi raczyli swoje starsze dzieci tuż po narodzinach Charliego. W książce poznajemy roztargnioną i lekko zwariowaną rodzinę, istne alter ego rodziny Camilli. Charlie posiadający „super moce” ratuje z opałów starszego brata, jednak przed rodzicami udaje zupełnie zwyczajne niemowlę. W Polsce dostępna jest pierwsza część przygód dedykowana dzieciom w wieku 3+. Książeczka okraszona jest ilustracjami Millis Sarri.

 … i tych trochę starszych

Doktor ProktorDoktor Proktor jest szalonym profesorem i starzejącym się wynalazcą, czekającym na swoje wielkie odkrycie. Kiedy sprzymierza się z małą sąsiadką Lisą i jej osobliwym kolegą Bulkiem, by stworzyć najpotężniejszy na świecie Proszek Pierdzioszek, wydaje się, że jego marzenie się spełni. Jednak w tle czają się nieznośni bliźniacy Truls i Trym Thrane. Historia, która rozpoczęła się przy ulicy Armatniej, będzie miała następstwa, które wykraczają poza wyobraźnię, łącznie z dziką gonitwą przez system kanalizacyjny Oslo, anakondą, a nawet NASA. W księgarniach dostępna jest także druga część przygód Doktora – Doktor Proktor i wanna czasuDla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

I trochę Mankella

Pies, ktory biegl ku gwiezdzieW czterech częściach uznany pisarz opowiada historię Joela. W Psie, który biegł ku gwieździe Joel ma 11 lat i jest bardzo samotny. Mieszka z ojcem w małej osadzie leśnej w północnej Szwecji, mama go opuściła, a tata zamknął się w świecie wspomnień z czasów, gdy był marynarzem. Joel również marzy, że kiedyś opuści smutne miasteczko i będzie pływał po morzach. Pewnej nocy zauważa w świetle latarni tajemniczego psa. Zafascynowany, postanawia go odnaleźć. Podczas sekretnych wypraw z niedawno poznanym kolegą przekona się, że w miasteczku nie tylko pies prowadzi tajemnicze nocne życie. I odkryje jeszcze wiele innych rzeczy. Jak choćby prawdę o własnej rodzinie.

Inne książki z Joelem:

Książki Henninga Mankella dla dzieci zostały wypróbowane z pozytywną oceną przez mojego nastoletniego szwagra. Przeczytał wszystkie i choć po Harrym Potterze ciężko było go przekonać do czegoś innego, Mankell na prawdę go wciągnął 🙂

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.