Krystyna Janda – Piosenki z Teatru

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania Krystyna Janda – Piosenki z Teatru została wyłączona 11

Piosenki z Teatru – utwory z trzech spektakli Magdy Umer, do których słowa napisali Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora i Wojciech Młynarski – już 20. grudnia dla publiczności Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wykona Krystyna Janda. Pomysł na płytę powstał głowie Krystyny Jandy pod koniec lat 90. Album miał utrwalić piosenki ze spektakli w reżyserii Magdy Umer, które jako twory teatralne przechodziły już wtedy do historii.

Pierwszym z przedstawień była Biała Bluzka na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej. Jego premiera miała miejsce w 1986 roku w Teatrze Ateneum. Sama Osiecka nie była przekonana do powierzenia roli Krystynie Jandzie, jednak w końcu to właśnie ta aktorka z powodzeniem wystąpiła w spektaklu. Piosenki z dwóch kolejnych przedstawień – Kobiety Zawiedzionej na podstawie Simone de Beauvoir i Marleny według Pam Gems dopełniają materiał z płyty live, nagranej w 1998 roku w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Nagranie utrzymane jest w konwencji piosenki aktorskiej. Krystyna Janda w roli wokalistyki sprawdza się bardzo udanie zaskakując charyzmą i muzyczną wrażliwością. Ciekawe, czy po kilkunastu latach aktorka równie dobrze radzi sobie za mikrofonem. Podczas gdańskiego koncertu usłyszymy takie piosenki jak: Mówiłam żartem, Jest fantastycznie czy Na zakręcie.

Koncert Krystyny Jandy – Piosenki z Teatru 20.12, Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, Sala Koncertowa na Ołowiance

Krystyna Janda – Piosenki z Teatru
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top