Jo Nesbo – Syn

Szwedzkie pisarki kryminałów Możliwość komentowania Jo Nesbo – Syn została wyłączona 84

Spowiedź, oczyszczająca woda dla grzesznika, dla spowiednika może być utrapieniem lub jak w tym przypadku, zbieraniem informacji o ludziach i rzeczach, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Sonny Lofthus, Syn rzekomo skorumpowanego policjanta, ma prosty „zawód”, na zlecenie wpływowych ludzi odsiaduje wyroki za czyny dokonane przez innych. W zamian może liczyć na doskonałe traktowanie przez służbę więziennictwa, nikt go nie kontroluje, nikt się nie czepia jego wyglądu, a ponadto dostawę ulubionego narkotyku ma niezakłóconą i pewną. Z tym że Sonny to niegłupi chłopak, a gdy poznaje prawdziwe powody samobójstwa swego ojca, ogrywa wszystkich.

Przypomina Wam kogoś? Mnie tak:) Ale to podobieństwo wcale nie dyskwalifikuje kolejnej książki Jo Nesbo poza serią o Harrym Hole. Samozwańczy sędzia na drodze ku sprawiedliwości to może bohater wyświechtany, przerysowany i odrobinę patetyczny. Jednak nie u Nesbo, który właśnie teraz udowodnił mi, że nawet nie pisząc o Holu, ma wystarczająco talentu i pomysłów aby dodać coś więcej w kryminałach. Nie czytałam i nie szukałam informacji czy Jo Nesbo napisze jeszcze o tych samych bohaterach, ale mam taką nadzieję. A jeśli nie to czekam na inne jego książki.

Author

Related Articles

Back to Top