Jo Nesbo – Karaluchy

KaraluchyMam słabość do tego zapijaczonego Harrego Hola z Oslo! To typ faceta, który wciąż pakuje się tarapaty, przy tym ma w sobie coś z dzieciaka, że każda kobieta chce się nim zaopiekować.

Karaluchy to chronologicznie druga, po Człowieku-nietoperz powieść z Harrym Hole. To właśnie po niej zaczyna się tzw. Trylogia w Oslo, składająca się z powieści: Czerwone gardło, Trzeci klucz, Pentagram. Później są Wybawiciel, Pierwszy śnieg i Pancerne serce.

W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało zamordowanego norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany, z zastrzykami witaminy B12 w walizce i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku – wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi światła dziennego…

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.