Jo Nesbo – Czerwone gardło

Czerwone gardło

Śledztwo prowadzone w cieniu sławy

Policjant Harry Hole zasłynął w wydziale kryminalnym policji w Oslo śledztwem prowadzonym w Sydney kilka lat temu. Koledzy po fachu nadal nie darzą go sympatią, tym bardziej, że Harry wrócił z Sydney jeszcze bardziej zły i nieprzejednany. W pracy ma tylko dwóch przyjaciół – swoją partnerkę i szefa. A jak się okazuje największych wrogów ma w budynku policji…

Teraz Harry ze swoją partnerką depczą po piętach neofaszystów, docierają do miejsc, w których nie powinni się znaleźć, a już na pewno nie powinni zdawać pytań. Ale, żeby rozwiązać sprawę napływu nielegalnej broni do Szwecji, muszą rozwikłać zagadkę śmierci i zniknięcia kilku norweskich żołnierzy walczących po stronie niemieckiej podczas II wojny światowej.

Wróg państwa norweskiego

Czy zapuszczanie się w tak odległą przyszłość doprowadzi do oczekiwanego rezultatu? Jaką cenę będzie musiał zapłacić Harry za to śledztwo? I czy w końcu dopadnie „Księcia”?

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.