Język obcy w przedszkolu

Nauka i Edukacja Możliwość komentowania Język obcy w przedszkolu została wyłączona 1

Wybierając przedszkole dla dziecka przyjmujemy pewne kryteria wyboru. Jednym z nich jest z pewnością cena. Sa przedszkola tańsze i droższe.

Pamiętając, że koszty opłat za przedszkole ponoszone są co najmniej przez rok, uznajemy cenę za niezwykle ważną rzecz. Inne kryteria bardziej są związane z tym, co przedszkole jest w stanie zaoferować. Kartą przetargową w dzisiejszych czasach staje się możliwość nauki języków.

Przedszkole dobre, to przedszkole również uczące języków. W dzisiejszych czasach takich przedszkoli jest bardzo wiele, jednak wciąż znajdują się takie, w których zajęcia prowadzone są wyłącznie po polsku i nie ma możliwości zmiany tej sytuacji. Zajęć językowych, nawet dodatkowych jest niewiele.

Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego jak nauka języka obcego może wyglądać. Owszem, są przedszkola, gdzie nauka języków jest na bardzo wysokim poziomie, w niektórych nawet wszystkie zajęcia prowadzone są w obcym języku. Można tu przytoczyć przykład: przedszkole Montessori.

W większości przedszkoli nauka języka obcego, mimo, że szumnie reklamowana jest bardziej umowna. Prowadzą ją osoby bez doświadczenia pedagogicznego, z minimalną jak na nauczyciela, znajomością języka. Efekt może być tylko jeden. Jakość takiej nauki języka obcego jest niewielka, efekty praktycznie żadne.

Warto, zatem przywiązywać wagę nie tylko do tego czy w przedszkolu są zajęcia w języku obcym, ale też do tego, jakie one są. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że coś, za co płacimy będzie efektywne i pomocne dla naszego dziecka.

Język obcy w przedszkolu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top