Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Rafał Ziemkiewicz

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Rafał Ziemkiewicz została wyłączona 11

Zapoczątkował jako pisarz fantasy. Był też w jego losach pewien epizod związany z polityką (był swego czasu rzecznikiem prasowym Janusza Korwin-Mikke). W dalszej kolejności był pracownikiem w mediach wszelakich, lecz ledwo dość w ostatnim czasie stał się uznany. Rafał Ziemkiewicz zalicza się dzisiaj do najbardziej słynnych polskich felietonistów, pisuje dla paru gazet i pism, również tych sporych, miał co więcej swój program w telewizji. Równocześnie następne jego pozycje książkowe stają się bestsellerami, podobnie książki fantastyczne, zbiory opowiadań, jak i pozycje odnośnie do rzeczywistości społeczno-politycznej (Polactwo i Michnikowszczyzna). Łatwy język, wyrazista szczerość, a równocześnie zdumiewająca umiejętność ściągnięcia ciekawości czytelnika powodują, że czytanie wszystkiego, co Ziemkiewicz napisze, daje ogromną satysfakcję.

Bezsprzecznie nie ma w Polsce drugiego takiego polityka. Przez licznych uważany za szaleńca, przez innych za geniusza, a chyba przez wszystkich za dziwaka. Niezależnie od rodzaju postrzegania Janusz Korwin-Mikke zalicza się do osób, wobec których zapewne nikt nie jest neutralny. Ongiś był posłem, w dalszej kolejności niejednokrotnie startował na prezydenta – za każdym razem z słabym skutkiem. Niedużo osób wie o nim tak słabo głośne rzeczy jak to, że jest wyśmienitym szachistą i graczem brydżowym – kiedyś w dodatku był członkiem naszej reprezentacji narodowej. Ewidentnie jest osobą o nader wysokiej inteligencji i nader szerokiej wiedzy z ekonomii. Równocześnie pozostaje kiepskim (bo nieskutecznym) politykiem – zwyczajnie nie potrafi dopasować się do współczesnych realiów medialnych i zezwala robić z siebie pajaca. Warto tymczasem zwrócić uwagę na inne jego oblicze: Janusz Korwin-Mikke jest jednym z najbardziej ciekawych polskich felietonistów. Przeto więc warto sięgnąć po jego książki. Czy znasz choćby jednego polskiego polityka, którego przemówienia sejmowe wydawano by drukiem w wysokich nakładach? Na dodatek napisał niemało innych dobrych książek, chociażby o podatkach czy swojej wizji państwa.

Mimo iż pisuje obszernie od wielu lat, latami był mało sławny. Stał się znany dopiero w ostatnim czasie, gdy był silnie atakowany za podobno antysemickie wypowiedzi w Radiu Maryja. W istocie z antysemityzmem nie miały one nic wspólnego (chyba, że antysemityzmem jest wszelka krytyka postępowania Izraela lub życzeń lobby judaistycznych). Stanisław Michalkiewicz, bo o nim dyskurs, jest przez mnóstwo osób uważany za najlepszego felietonistę w Polsce. Publikuje swe teksty w wielu gazetach, a od pewnego czasu prowadzi nadto osobistą stronę internetową, gdzie można zapoznać się z jego tekstami. Spora część jego felietonów jest publikowana też jako zbiory drukiem. Jego wykwintny język i poczucie humoru sprawiają, że lektura tekstów Stanisława Michalkiewicza jest niemałą przyjemnością.

Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Rafał Ziemkiewicz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top