Janusz Grabowski – Wiadomość ze Sztokholmu

Polskę i Szwecję łączy wspólne morze. W Polsce szare, w kolorze rtęci, a w Szwecji, o czym przekonuje się główna bohaterka kryminału Janusza Grabowskiego, Bałtyk jest zielonkawy i przyjemnie się na niego patrzy, zwłaszcza gdy w kraju nie może zaznać spokoju. 

Grabowski - WiadomoscW Gdyni w Basenie Prezydenta policja wyławia pokiereszowane zwłoki dziewczyny. Nadkomisarz Ewa Wichert z zespołem nie mają wątpliwości, że doszło do morderstwa, ale to kto mógł je popełnić pozostaje dla nich zagadką. Krążą wokół trójmiejskich domów uciechy, ale nawet one wydają się być jakieś… niewinne. Wichert naciskana z każdej strony na szybkie rozwiązanie sprawy, jedzie do Sztokholmu, gdzie natrafia na międzynarodową siatkę handlu dziewczynami. Wątki polskiego i szwedzkiego śledztwa zaczynają się układać w całość, ale nadkomisarz Wichert pakuje się w jeszcze większe tarapaty.

Janusz Grabowski, rodowity Gdańszczanin, świetnie porusza się po zakątkach Trójmiasta, ale też w Sztokhomie dobrze się orientuje. Do Szwecji wyjechał na studia i imał się wielu rzeczy, a jego karierę można nazwać marzeniem każdego emigranta. Swoim bogatym i ciekawym doświadczeniem życiowym obdarowuje Wiadomość ze Sztokholmu, pełną opisów pracy służb celnych, ich walki z przemytnictwem oraz pracy na statkach pasażerskich. A ponadto, jak w każdej większej firmie, także i w policji, Grabowski wciąga nas walkę o stołki, pozycje, awanse, walkę teczkami, hakami i sposobami znanymi dobrze z gazet.

UWAGA CZYTELNICY!!!

Niebawem ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie książka Janusza Grabowskiego Wiadomość ze Sztokholmu. Ponieważ dysponujemy niewielkim budżetem, Zwycięzca otrzyma egzemplarz przesłany przez Wydawnictwo Marginesy i przeczytany przeze mnie 🙂

Wiadomość z ostatniej chwili!!!

Dzięki Wydawnictwu Marginesy do wygrania będą dwa egzemplarze książki!!! Konkurs rusza od dziś! Szczegóły niebawem! 🙂

Podobne wpisy

  • Brak podobnych wpisów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.