Jan Grzegorczyk i Przypadki księdza Grosera

Wallander serial szwedzki Możliwość komentowania Jan Grzegorczyk i Przypadki księdza Grosera została wyłączona 15

Jan Grzegorczyk jest zaliczany do intrygujących dzisiejszych autorów podejmujących tematykę Kościoła. Pisuje nie tylko do pism katolickich, jednak jest ponadto autorem ogromnie interesujących książek. Można podkreślić, że jego ustosunkowanie się do spraw Kościoła zupełnie jest odmienne od przyjętych stereotypów.

Poniektórzy są przekonani poniekąd, że Grzegorczyk jest twórcą i dziennikarzem dość spornym. Jednak nie da rady przejść niewzruszenie obok tak ciekawej literatury. Największa uwaga przynależy się serii Przypadki księdza Grosera, które mówią o tytułowej postaci, księdzu, którego egzystencja nie przynależy do znośnych.

Osobliwe poczucie humoru, jak też umiejętność zwyczajnego pisania o trudnych rzeczach powodują, że po książki Jana Grzegorczyka kategorycznie wypada się schylić. Tym bardziej, że ostanimi czasy miały miejsce nowe wydania pierwszych dwóch części Przypadków…, czyli Adieu i Trufle, a w obecnym czasie została wydana kolejna część pod tytułem Cudze pole. Książka ta doskonale trafia w obecną rzeczywistość, przeciwności, jakie przeżywa wielu księży. Jednocześnie pochyla się nad problematyką celibatu i stosunku księży do kobiet. Grzegorczyka można lubić lub nie, można z nim dyskutować lub nie, ale jego powieści wypada znać.

Jan Grzegorczyk i Przypadki księdza Grosera
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top