Henning Mankell – Włoskie buty

Oczekiwania na nową powieść Mankella opłaciły się. Włoskie buty otrzymały dobre recenzje na całym świecie, a teraz pora na Waszą ocenę.

Mankell - Włoskie butyTwórczość Henninga Mankella na szczęście nie skończyła się na serii kryminalnej o komisarzu Kurcie Wallanderze. Na szczęście, bo autor ma do zaoferowania o wiele więcej. Często nazywany znawcą ludzkiej duszy i jej najciemniejszych zakamarków, po raz kolejny sięga po tematykę cierpienia, mierzenia się ze starością i samotnością. Smętne życie 66-letniego Fredericka Welina nabiera jaśniejszych barw, gdy w progu jego domu staje miłość z jego młodzieńczych lat. Mimo wielkiego bólu, który płynie z kart tej powieści, ma się wciąż wrażenie, że jest to powieść optymistyczna, pełna nadziei i ciepła.

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • lego44

    Przeczytałem tę książkę. Określiłbym ją jednym słowem: Nietuzinkowa. I taka, którą chciałoby się przeczytać raz jeszcze drugi i trzeci… Na podstawie lektury o samym autorze powiedziałbym, że niewątpliwie należy do tych, „którzy gdzieś byli, coś widzieli i coś wiedzą”, a czytuję tylko takich. Polecam