Henning Mankell – Powrót nauczyciela tańca

Powrót nauczyciela tańcaHenning Mankell powraca w wielkim stylu, udowadniając, że po zakończonej serii kryminałów z Kurtem Wallanderem, ma jeszcze wiele do powiedzenia o policyjnej pracy.

Powrót nauczyciela tańca także skupia się wokół postaci głównego bohatera, policjanta Stefana Lindmana. Ten niespełna czterdziestoletni policjant dowiadując się o swojej śmiertelnej chorobie wzmaga się z targającymi nim emocjami. Jednocześnie odnajduje informację o śmierci swojego dawnego kolegi, emerytowanego policjanta Herberta Molina. Stefan wybiera się w długą podróż, pomagając odnaleźć zabójcę Molina, natrafia na prawdę o swoim ojcu, a także na siatkę neofaszystowską.

Mimo tego, że sposób pisania Mankella pozostaje niezmienny, ma on w sobie taki dar, który czytelnika nie nuży. Akcja jego powieści po raz kolejny ma bardzo silne tło społeczno-polityczne, w którym Henning Mankell zdecydowanie sprzeciwia się nowym ruchom faszystowskim, jednocześnie wskazując na rozprzestrzenianie się tej myśli nawet w małych, odległych mieścinach Szwecji.

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Karolina

  Jak dla mnie thriller to chyba najlepszy gatunek literacki jak jest. Mankella uwielbiam i czytałam poprzednie książki 🙂 O tej dowiedziałam się tutaj http://klub.dilmah.pl/blog/2011/09/01/lista-przebojow-herbacianych-cytatow-notowanie-nr-6/ Nie byłam na początku przekonana jednak w końcu się złamałam i kupiłam. NIe żałuję super książka 🙂 Polecam !!!!!

  • Aga

   Witaj Karolina!
   Po przeczytaniu wszystkich części sagi z Kurtem Wallanderem, sięgnęłam po inne powieści Mankella. Teraz czytam „Chińczyka” i mam od początku wrażenie, że Mankell osiągnął szczyt grozy! Również polecam i pozdrawiam! 🙂