Henning Mankell – Nim nadejdzie mróz

Szwedzkie kryminały książki Możliwość komentowania Henning Mankell – Nim nadejdzie mróz została wyłączona 7

Nim nadejdzie mróz (org. Innan frosten) Henninga Mankella po 10 latach od publikacji szwedzkiego oryginału nareszcie doczekała się polskiego wydania. Za tą powieścią stoi smutna historia Johanny Salstrom – szwedzkiej aktorki, która była odtwórczynią roli Lindy Wallander.

Nim nadejdzie mróz to powieść o córce Kurta Wallandera – Lindzie. Znany nam już policjant z Ystad jest w niej postacią drugoplanową. Henning Mankell planował stworzenie serii kryminalnej z Lindą Wallander w roli głównej, co dałoby nowe spojrzenie na zagmatwaną historię całej rodziny Wallanderów. Jednak tragiczna śmierć Johanny Salstrom bardzo dotknęła Mankella, przeżył ją osobiście i postanowił nie pisać więcej o Lindzie. Mankell był zaangażowany w prace nad ekranizacjami swoich książek, zżył się i zaprzyjaźnił z odtwórcami głównych ról. Nie dziwi więc podjęcie przez niego decyzji o zaprzestaniu prac nad powieściami z córką Wallandera. O zakończeniu powieści z Kurtem Wallanderem możecie przeczytać tutaj.

W Nim nadejdzie mróz Linda Wallander kończy szkołę policyjną i już niedługo rozpocznie pracę w komisariacie w Ystad. Linda musi uporać się ze swoim zdziwaczałym ojcem, który nie akceptuje jej jako policjantki i ciągle traktuje ją jak niesamodzielną nastolatkę. A Linda to dorosła kobieta, wiedziona instynktem rozpoczyna poszukiwania zaginionej koleżanki, wchodząc w kolejny konflikt z autorytarnym ojcem.

Henning Mankell – Nim nadejdzie mróz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Back to Top