Henning Mankell – Nim nadejdzie mróz

Szwedzkie kryminały książki Możliwość komentowania Henning Mankell – Nim nadejdzie mróz została wyłączona 69

Nim nadejdzie mróz (org. Innan frosten) Henninga Mankella po 10 latach od publikacji szwedzkiego oryginału nareszcie doczekała się polskiego wydania. Za tą powieścią stoi smutna historia Johanny Salstrom – szwedzkiej aktorki, która była odtwórczynią roli Lindy Wallander.

Nim nadejdzie mróz to powieść o córce Kurta Wallandera – Lindzie. Znany nam już policjant z Ystad jest w niej postacią drugoplanową. Henning Mankell planował stworzenie serii kryminalnej z Lindą Wallander w roli głównej, co dałoby nowe spojrzenie na zagmatwaną historię całej rodziny Wallanderów. Jednak tragiczna śmierć Johanny Salstrom bardzo dotknęła Mankella, przeżył ją osobiście i postanowił nie pisać więcej o Lindzie. Mankell był zaangażowany w prace nad ekranizacjami swoich książek, zżył się i zaprzyjaźnił z odtwórcami głównych ról. Nie dziwi więc podjęcie przez niego decyzji o zaprzestaniu prac nad powieściami z córką Wallandera. O zakończeniu powieści z Kurtem Wallanderem możecie przeczytać tutaj.

W Nim nadejdzie mróz Linda Wallander kończy szkołę policyjną i już niedługo rozpocznie pracę w komisariacie w Ystad. Linda musi uporać się ze swoim zdziwaczałym ojcem, który nie akceptuje jej jako policjantki i ciągle traktuje ją jak niesamodzielną nastolatkę. A Linda to dorosła kobieta, wiedziona instynktem rozpoczyna poszukiwania zaginionej koleżanki, wchodząc w kolejny konflikt z autorytarnym ojcem.

Author

Related Articles

Back to Top