Camilla Ceder – Śmiertelny chłód

Debiutancka powieść Camilli Ceder Śmiertelny chłód otrzymała bardzo dobre recenzje w Szwecji i za granicą, zwracająca uwagę szczególnie ze względu na wiarygodne tło społeczno-psychologiczne.

Camilla Ceder - Smiertelny chlodPo skomplikowanym rozstaniu Seja Lundberg odzyskuje spokój duszy i układa swoje życie na nowo. Wiejską sielankę południowej Szwecji przerywa pojawienie się zwłok w takim miejscu, i w taki sposób, że równowaga Seji na długo zostanie zaburzona…

Śmiertelnym chłodzie autorka podkreśla profil charakterologiczny postaci bardziej niż przestępstwo, którego się dopuścili, bądź które badają. Protagonistów poznajemy od podszewki także dlatego, że niektórzy z nich zostaną z nami na dłużej. Udany debiut Camilli Ceder to dopiero początek serii powieści z Seją Lundberg i komisarzem policji Christianem Tellem.

Camilla Ceder urodziła się w 1976 roku i mieszka w Göteborgu. Pracuje jako kurator socjalny i psychoterapeuta, ale ostatnio coraz więcej czasu poświęca pisaniu.

Podobne wpisy

  • Brak podobnych wpisów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.