[ bubble ] – Anders de la Motte

Pokonany przez Grę Henrik Petterson  nie ma już żadnych złudzeń, że uda mu się kiedykolwiek zaburzyć jej plany. Jego jedyną ucieczką jest zupełna izolacja.

Motte - bubbleZamknięty w zatęchłym mieszkaniu, bez większych perspektyw, żyje właściwie wypełniając plan Gry, czyli popadając w paranoję i szaleństwo. Z obawy przed wszechobecną inwigilacją HP przestał utrzymywać kontakty ze swoimi znajomymi, nie rozmawia też z ukochaną siostrą. Jego apatia sięgnęła zenitu, tak że nie rajcują go już nawet wspomnienia o tych wszystkich fantastycznych rzeczach, które robił w przeszłości.  I tak pewnie był pozostało, gdyby pewnego dnia nie spotkał dawnych kolegów z Gry, którzy podobnie jak on widzą cel w jej unicestwieniu.

Anders de la Motte kończąc swoją trylogię o Grze znów nie zawiódł. Tym razem w [ bubble ] przybliżył nam jeszcze bardziej jakie były jej początki i przede wszystkim jakie są jej motywy działania. Ciekawe, czasem nawet fantastyczne, opisy siatki powiązań między państwami, prywatnymi firmami i wszystkimi tymi, którzy widzą zbicie niezłego interesu na czyjejś stracie i przegranej zmusza do refleksji, czy to nie świat w którym przyszło nam teraz żyć?

Dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za przesłanie książki do recenzji.

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.