Brygida Grysiak nagrodzona Feniksem

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Brygida Grysiak nagrodzona Feniksem została wyłączona 26

Znana i lubiana prezenterka TVN24 Brygida Grysiak została wyróżniona prestiżową nagrodą literacką w kategorii publicystyka religijna.

Brygida Grysiak jest autorką książki zatytułowanej „Wybrałam życie”, która przedstawia historie kobiet, które mimo wielu przeciwności losu nie zdecydowały się na przeprowadzenie aborcji i postanowiły urodzić dzieci. Czytając uzasadnienie, można dowiedzieć się, że nagroda ta została przyznana za „ważny głos w obronie życia – aktu naznaczonego rozczarowaniem, bólem i heroizmem wynikającym z potęgi miłości matczynej”.

Feniks 2013

Przyznawane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich nagrody Feniks 2013 otrzymali także Andrezj i Wanda Półtawscy. W tym roku przyznano także dwie szczególne nagrody – Feniks Specjalny, który trafił do rąk poety Ernesta Brylla i biskupa Antoniego Długosza. O tym, że książka „Wybrałam życie” jest warta przeczytania świadczy także fakt, iż została ona nagrodzona Tulipanem Narodowego Dnia Życia w kategorii dzieło kultury.

Prezenterka i dziennikarka

Brygida Grysiak jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od samych początków działania stacji telewizyjnej TVN24 pełniła obowiązki korespondenta. Od 2006 roku zajmowała się przygotowywaniem materiałów do programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Aktualnie jest warszawską reporterką TVN24 i prezenterką serwisów informacyjnych. To właśnie ona przygotowuje materiały dotyczące życia politycznego i religijnego.

Dziennikarka ma na swoim koncie dwie nagrody Dziennikarzy Małopolski, a także współpracę z Gazetą Krakowską, Radiem Kraków, TVP2 i Niezależnym Kwartalnikiem Kulturalnym „Alter Ego”.

Author

Related Articles

Back to Top