Bieszczadzkie Lato z Książką

Dziewczyna z tatuażem szwedzka wersja Możliwość komentowania Bieszczadzkie Lato z Książką została wyłączona 32

W tym roku siódma edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką odbędzie się w dniach 8 – 9 czerwca.


Wydarzenie kulturalne ma za zadanie promować czytelnictwo  oraz kulturę literacką w całym regionie. Ponieważ z roku na rok zainteresowanie książką maleje, organizatorzy postanowili zacząć działać i propagować czytanie książek. W ramach imprezy odbędą się koncerty, warsztaty dla dzieci, pokazy filmowe oraz ciekawe prelekcje. Dzięki zróżnicowanemu programowi, na pewno każdy znajdzie wiele atrakcji dla siebie.

Ciekawi goście

W ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką odbędzie się mini targ książki, gdzie każdy czytelnik będzie mógł zapoznać się z ofertą wydawniczą. Nie zabraknie także ciekawych gości, wśród których swoją obecność potwierdzili: Katarzyna Grochola, Paweł Potoroczyn, Eustachy Rylski, Małgorzata Gutkowska-Adamczyk, Krystyna Sienkiewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Wojciech Grabowski, Sławomir Koper, Renata Piątkowska, Janusz Majewski, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik, Krzysztof Potaczała i Stefan Szczepłek.

Atrakcje

Impreza będzie odbywała się w Sanoku i Przemyślu. Wśród atrakcji nie zabraknie: spotkania z Jerzym Iwaszkiewiczem, Markiem Przybylikiem i Krzysztofem Potaczałą zatytułowanego „Pamięć PRL-u – refleksja czy nostalgia?”, spotkania z Małgorzatą Gutkowską – Adamczyk „ W pogoni za idyllą”, prelekcji „O języku polskim XXI wieku”, którą poprowadzi profesor Jerzy Bralczyk, a także rozmowy z Katarzyną Grocholą, która spróbuje odpowiedzieć na pytanie – Czego szukamy w powieściach?”. To jednak nie wszystkie z przygotowanych atrakcji.

Author

Related Articles

Back to Top