Będzie kontynuacja sagi Millennium!

Ta wiadomość to prawdziwa bomba! Szwedzkie wydawnictwo Norstedts ogłosiło zakontraktowanie Davida Lagercrantza do kontynuacji sagi Millennium.

lisbethZdawałoby się, że kolejne części nie ujrzą światła dziennego, a jednak wczoraj świat obiegła wiadomość o zatrudnieniu nowego autora do napisania czwartej części Millennium. Szefowa wydawnictwa ujawniła Varietyże czwarta część nie będzie napisana w oparciu o niedokończoną pracę Stiega Larssona, ani też nie będzie nawiązywać do poprzednich części.

Zostanie opublikowana w sierpniu 2015 roku (Szwecja), dokładnie 10 lat od publikacji Mężczyźni, którzy nienawidzą kobietAutorem jest David Lagercrantz, pisarz znany z biografii znanych Szwedów, między innymi Zlatana Ibrahimovicia. W jego dorobku znajduje się także powieść Grzech pierworodny w Wilmslow, która zdobyła uznanie krytyki (nota bene pozycja koniecznie do przeczytania). Przez lata pracował także jako dziennikarz śledczy w piśmie Expressen.

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • Kodarex

    Przepraszam, ale nie rozumiem. Jak sami piszecie „Czwarta część nie będzie napisana w oparciu o niedokończoną pracę Stiega Larssona, ani też nie będzie nawiązywać do poprzednich części”. No to na jakiej podstawie nazywacie ją czwartą częścią trylogii (tetralogii)??? Namaszczony??? autor znał się ze Stigiem Larsonem?
    Nie kupuję tego. To NIE będzie czwarta cześć Millennium.

    • anka

      właśnie!!!! co za bezsens!!!!