Ake Edwardson – Kamienny żagiel

Gdy do biura Erika Wintera wchodzi Johanna Osvald, w jego głowie kiełkuje myśl, żeby pozbyć się jej jak najszybciej. Sam nie wie dlaczego słucha opowieści dawnej kochanki do końca.

Edwardson - KamiennyJakiś sentyment do dawnych czasów, kiedy oboje mieli po dwadzieścia lat i wiedli życie bez celu, spowodował w Eriku lawinę wspomnień tamtego lata gdy rzucił prawo. Ale Johanna nie przyszła do niego powspominać, kobieta oczekuje od niego pomocy w znalezieniu ojca, a może i nawet dziadka, obaj w odstępie 60. lat zaginęli w Szkocji. Winter wciąga w to śledztwo przyjaciela – Steve’a MacDonalda i razem starają się rozwikłać zagadkę rodziny Osvaldów.

Kamiennym żaglu Edwardson więcej czasu poświęcił bohaterom pobocznym – Anecie Djanali i Fredrikowi Haldersowi, pięknej i bestii, którzy ostatnio pałają do siebie coraz większymi uczuciami. Ponadto Djanali prowadzi skomplikowane śledztwo przeciwko znęcaniu się nad. Najdziwniejsze w nim jest to, że nie może skontaktować się z samą ofiarą, ona unika policji jak ognia. Wyjątkowo mamy w książce jakby dwa krajobrazy – ten szwedzki prowadzony przez Djanali oraz szkocki prowadzony przez Wintera i MacDonalda. Ale oba są dość wyważone i spokojne, wypatrujące babiego lata i oczekujące jesieni.

Podobne wpisy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.